Özelde kürtaj yaptırmak ne kadar?

Gebeliğinizi sonlandırmak istiyorsanız kadın doğum kliniklerinden hizmet alma şansına sahipsiniz. Özel kliniklerde kürtaj işlemleri belirli bir ücret karşılığında yapılıyor.

İlgili Diğer İçerikler

Kürtaj işlemini Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı steril ve uygun koşullar altında tıbbi bir müdahale şeklinde yapar. Kürtaj işlemi Ülkemizde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları tarafından yapılmasına izin verilmiştir.Op.Dr.Güray Ünlü yıllarrın tecrübesiyle gerek tıbbi gerekse psikolojik destekle sizler için bu operasyonu gerçekleştirmektedir. Hemen Op.Dr.Güray Ünlü'yü arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.
Bildiğiniz üzere ülkemizde anne karnındaki ceninin 10'uncu haftaya kadar alınması yani kürtaj işlemi yasal kabul edilmektedir. Annenin kürtaj için izni yeterli görülmektedir. Bu hak, Nüfus Planlaması Hakkında Kanun'un 5 ve 6'ıncı maddelerine dayanmaktadır.
Genelde ortalama bir fiyat verilir. Kliniğimiz en uygun fiyata en iyi hizmeti verme ilkesiyle çalışmaktadır. İletişim numaralarımızdan kliniğimizi çekinmeden gönül rahatlığıyla arayarak fiyat ve detaylı bilgi alabilirsiniz.
Ülkemizde yasal sonlandırma sınırı 2827 sayılı nüfus planlaması kanununa göre isteğe bağlı olarak 10 haftadır. Bu kanunun 5. maddesi, gebeliğin 10 haftanın üzerinde olduğu durumlarda ancak şu nedenlerle gebeliğin sonlandırılabileceği belirtilmektedir: Annenin hayatını tehdit eden veya edecek durumlarda.
Kürtaj genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Lokal anestezi uygulandığında rahim ağzının her iki yanına ilaç enjekte edilir. Bu anestezi sadece rahim ağzı özel bujiler ile dilate edilirken duyulan ağrıyı giderdiğinden, lokal anestezi ile yapılan işlemlerde acı duyulabilir.
Kürtajın hukuki ve cezai olmak üzere iki farklı boyutu bulunmaktadır. Hukukumuzun çizdiği sınırlar dahilinde, hukuki normları ve temel kanunları göz önünde bulundurarak kaleme aldığımız yazımızda kürtaj işleminin hukuki boyutu ve yasal kürtaj yani çocuk aldırma süresi hakkında açıklamalara yer verdik. Peki kürtaj yani bebek aldırma yasal mıdır ve ne zaman suç haline gelir ?Kürtaj Yani Bebek Aldırma Yasal mı ?Birazdan hukuki ve cezai boyutlarıyla ele alacağımız üzere her ne kadar anne karnındaki cenine bir takım haklar verilmiş olsa da kanunlarımızda belirli bir süreye kadar bebeğin... Devamı
Tıbbi açıdan kürtaj işlemi gerekli görülmesi ya da zorunlu olması halinde, gebeliğin 6. haftasından itibaren herhangi bir dönemde yapılabilir.